25 Mart 2009 Çarşamba

KISIR

Arkadaşlar Merhabaaaa:)) kusuruma bakmayın emi:) bayadır ne uğradım nede yemek ekledim sizde merak etmişsiniz, eksik olmayın. Ben iyiyim çok şükür. Geçen eşimle birlikte gittiğimiz arkadaşımızda yediğimiz kısırın tadına doyamadığım için yayınlamak istedim. Ellerine sağlık Fatoş cum.:) Kısırın tarifi burada sadece ekliyeceğiniz, tavada bir yumurta pişirmek zeytin yağıyla hazırladığınız kısıra ekleyip iyi bir yoğurma işlemi.Afiyet olsun:)) Ardındanda Muhsin YAZICIOĞLU nun kaza, iki gün sonra gelen vefat haber bizi çok üzdü evimizi hüzün kapladı. Allah ım şehit sevabı verir inş. Yazıcıoğlu'na ve arkadaşlarına.
"EY SONSUZLUĞUN SAHİBİ SANA ULAŞMAK İSTİYORUM"

4 Mart 2009 Çarşamba

PATATESLİ TAS KEBABI

Arkadaşlar merhaba, size papatesli tas kebabı tarifi vermek istiyorum . Ama onun öncesinde size bir kaç kelamda bulunmak istiyorum.
Meleklerin seyrettiği namaz
Meleklerin seyrettiği bir namaz kılmak ister misiniz? O halde sabah namazını kaçırmayın. Düşünün, tekbir alıyorsunuz, melekler şahit, rûkua gidiyorsunuz melekler şahit, secde anındasınız yine melekler şahit.Sabah namazını ne sıklıkla kılarsınız? Hiç kaçırmamaya mı dikkat edersiniz yoksa arada bir kılmaya mı çalışırsınız? Şayet gönlü ötelere açık kullardansanız harika, yok eğer dikkatli değilseniz sabah namazını kılma hususunda, gelin, nimetten faydalanma adına, beraberce Yüce kitabımıza kulak verelim: “Güneşin batıya kaymasından, gecenin karanlığına kadar, belli vakitlerde namaz kıl, özellikle de sabah namazını. Çünkü sabah namazında gece ve gündüz melekleri hazır bulunur (şahit olurlar). (İsra Sûresi, 78)
Acaba Rabbimiz sabah namazına neden bu kadar önem veriyor? Çünkü, kalbin ulvî olan her güzelliğe açık olduğu en huzurlu vakittir bu vakit. Çünkü, başlanacak olan yoğun ve yeni bir güne hazırlanmanın en doğru ve bereketli olduğu vakittir bu vakit. Çünkü tefekkür için en uygun vakittir bu vakit. Farkına varabilenler için, cennet soluklarının, kalbin derinliklerine kadar nefeslendiği vakittir bu vakit.(Devamı gelicek)
Hakkınızı helal edin.Şimdi geçelim tadıyla bizi mest eden patatesli tas kebabının tarifine.

Malzemeler:yarım kilo kuşbaşı et
1 diş sarımsak
biraz zeytinyağı, tuz
2 yaprak defne yaprağı
1 patates
1 kaşık salça
1 soğan
Yapılışı:Soğanlar tencereye küp küp doğranır, zeytinyağı, salçayla kavrulur. İçine etlerde atılır biraz kavrulur. Pişmeye yakın doğranan patateslerde atılır. Yirmi dakika kadar yani patatesler pişene kadar kısık ateşte pişirmeye devam edilir.Tabi pişerken defne yaprakları ve sarımsakla birlikde pişecek.Afiyet olsun..