21 Haziran 2009 Pazar

UZUN BİR ARA

Merhaba arkadaşlar, üzülerek uzun bir ara vermek zorundayım. Artık bir gün mü? olur, bir hafta mı? olur, bir ay mı?, bir sene mi? inanın belli değil. Umarım çok uzun olmaz bu ara, bu zaman zarfında özlüyeceğim sizleri. Dualarınızı eksik etmeyin üzerimden, Dualarınıza muhtaç kardeşiniz Melek.

13 Haziran 2009 Cumartesi

ISPARTA VE BARLA GEZİSİ

Merhabalar arkadaşlar, bu sefer sizlerle geçen hafta sonu Isparta'ya yaptığımız geziyi paylaşmak istedim.Özellikle de Isparta'nın Barla ilçesini dolaştık. Dilerseniz size de gezip gördüğüm yerleri resimlerle dilimin döndüğünce anlatmaya çalışayım.Akşam saat 23.00 da çarşıdan kalkan minibüsde toplandık.Sabaha kadaruykuyla ve muhabbetle devam eden yolculuğumuz sabah 07.00 da Ispartada son buldu.İlk olarak Çam Dağı dinlenme tesisi ve otel olarak faaliyet gösteren bir tesiste kahvaltı yaptık. Oradan minibüse binip Barla'nın meşhur dağı olan Çam Dağına çıktık.Çıkış minibüsle yarım saat Dağın eteğine gelince minibüsden inip tırmanmaya başladık:) Çam Dağı denen mekan tam bir temiz hava deposu. Heryeri çam ağacı olan dağ çok hoşumuza gitti.Oradan Kabir ziyaretlerinde bulunduk, bu arada sıcaklığın şiddetini şu anda aklıma getirmek bile istemiyorum. Benim ve bütün ablalarımızın burnu ve yanakları yanmış bir vaziyetteydi:)) Kabir ziyaretinide bitirip, Cennet bahçesine indik, bu Dünya nın Cenneti buysa geçtek Cenneti çok merak ettim.Bir teyzemizin Cennet bahçesine inerken saydığı basamaklar sayesinde inerken kaç basamakla indiğimizi öğrendik.238 basamak evet tam tamına 238 basamak inip, 238 basamak çıkmışık.Tahmin etmişinizdir bu sıcak da Cennet bahçesine inerken ve özellikle çıkarken çok yorulduğumuzu.Mis gibi taze iğde kokuları, havuzda kuşların bizden kaçmadan yüzmeleri, anlatamam görmeniz lazım:) Kendimi gerçek Cennette hissettirdi. (İnş. o günleride görürüz.)Bu arada Cennet bahçesini, Çam dağını bizden başka, Kütahya, Antep, Uşak, Afyon, Bursa ve daha birçok yerden ziyarete gezilere gelmiş bayanlar gördük. Gezimize bir zatın evini ziyaretle devam ettik. Bu asrın son Alimi olarak biliniyor. Ev ziyaretinden sonra Eğirdir Gölüne inip piknik yapıp, ayaklarımızı göle sokma keyfine vardık. Oradan aynı Alimin şehrin içindeki Isparta'daki evini ziyaret ettik. Tabi GÜL ü ile meşhur olan güzel memlekette görmemiş gibi dükkanlara saldırıp gül kokulu kremleri, gül kokulu tesbihler ve gül desenli mumları almamız baya komik ve güzeldi.Bu arada gezimizde komik ve güzel olan bir şeyde nerede akan su görsek zemzem niyetiyle kana kana içmemiz oldu:)) (Şifa olsun iç hastalıklarımıza.) Akşamda Altınbaşak kolejin de akşam yemeklerimizi de yiyip 21.20 cıvarında yola çıktık. Dönüşümüz çok uykulu ve sarsıntılıydı. Şoföründe iki günüdr uykusuz olması baya endişelendirdi bizi ama çok şükür sabah 04.30 sıralarında evdeydik. Gezimizde buraya kadardır. Umarım sizde zevk alarak sanal alemde gezi yapmış gibi olmuşunuzdur:)) Hakkınızı helal edin uzun yazımdan dolayı...

Çam Dağı dinlenme tesisi

Çam Dağı

Çam Dağından Eğirdir Gölü manzarası

Kabir ziyareti

Cennet Bahçesine inerken

Cennet BahçesiCennet BahçesiBir Alimin Barla'daki evi Eğirdir Gölüne piknik yapmaya inerkenBir Alimin Isparta'daki evi

11 Haziran 2009 Perşembe

İRMİK HELVASI


Malzemeler:1 buçuk su bardağı irmik
1 su bardağı şeker
2 su bardağına yakın su
125 gr kadar tereyağı
bir çay kaşığı tarçın
Yapılışı:Tencerede tereyağını eritip, irmik ilave edilir. Rengi koyulaşana kadar kavrulur.Karıştırılır devamlı, bir tarafda şerbeti hazırlanır. Hazırlanan şerbet altı kapatılan rengi koyulaşmış irmik tarçın ikilisine ilave edilir. Altı açıkken birden şerbet dökülmememli. Şerbet sıçrayıp mutfak felekatine yol açabilir. Altı kısıkken devamlı karıştırılır.Şerbeti çekince ufak kaseler koyup, servis tabağına ters çevrilir. Afiyet olsun.

3 Haziran 2009 Çarşamba

7. ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATI

Arkadaşlar biliyorum arayı açtım, affınıza sığınarak yemek yerine size çok beğenerek izlediğim Türkçe Olimpiyatından bir kaç kareyi paylaşmak istiyorum. Sevgi dili oldu güzel Türkçe'miz çok gurur verici bir hadise bu... Yedi yılda bu kadar ilerlemesi büyük bir Lütuf bizlere. Belki o salona gidip izlemek nasip olmadı ama bizde ekranlardan gözyaşları içinde, zevk alarak izledik. Jüri üyeleri, kına gecesi, vefa ödülü, düet, folklor ekibi ve adını sayamadığım bir çok gösteri izledik.Emeği geçen başta yurt dışında okullar yapılıp açılmasına vesile olan iş adamlarına, ardından sıcacık yuvalarından anne ve babalarından kopup gurbete giden genç öğretmenlerimize, ve aylarca çok çalışıp Türkçe 'yi öğrenme gayreti gösteren güzel öğrencilere teşekkür ediyorum.Kısacası emeği geçen bütün gönül dostlarına bu teşekkürüm..İzlemek veya Olimpiyat lar hakkında bilgi almak isterseniz buradan yararlanabilirsiniz."Bu adam benim babam" şarkısında Fatih KISAPARMAK"ın duygulu anları.
Bu yıl ki VEFA ÖDÜLÜ Bülent ARIÇ dan öğretmen eşini 2008 Kasım ayında kaybeden öğretmen abimize verildi.
"Bu adam benim babam" şarkısında duygulanan Fatih KISAPARMAK
"Demir attım yalnızlığa" şarkısını Azeri kızımızla düet yapan Ebru GÜNDEŞ
Çiğ köfte eşliğinde yapılan Sıra gecesini Afrikalı kardeşlerimizden izlemek büyük zevkdi.
Folklor ekibinden güzel bir gösteri
Jüri üyeleri Ebru GÜNDEŞ,Emrah,Ekrem DUMANLI,Serdar ORTAÇ,Oktay KAYNARCA,Fatih KISAPARMAK,Erhan GÜLERYÜZ,Orhan HAKALMAZ ve Hakan ŞÜKÜR
Öğretmen eşini gurbette kaybeden abimiz ve çocukları Vefa Ödülü alırken
Folklor ekibi